summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایت

 وقتی درباره‌ی بیگانگان و آدم فضایی‌ها حرف می‌زنیم، موجوداتی باهوش، پر قدرت و خشمگین به نظرمان می‌آید. اما بوو ها اینطوری نیستند. اتفاقا کاپیتان بووهای فضایی‌که قصد دارند زمین را محل سکونتشان کنند خیلی هم خنگ و ترسو است، درست مثل بقیه آن‌ها. انیمیشن خانه، داستان پیدا کردن خانه‌ای برای این فضایی‌های آبی و بنفش دوست داشتنی است. آن‌ها زمین را به عنوان خانه انتخاب کرده‌اند و مردم آن را به منطقه‌ای دور فرستاده‌اند.

مطالعه بیشتر...

تابه حال شخصیت بدهای بازی را دوست داشتید؟ فکر کردید شاید دیگه نخوان بد باشن؟ شاید هم یک روز بخوان یک مدال گنده مثل شخصیت های دیگه برای خودشون داشته باشن، هان؟

مسلما کسی برای خرد کردن ساختمان یا خوردن چند تا بچه خرگوش یا مشت کوبیدن تو صورت یکی دیگه به کسی مدال نمیده، مگه نه؟

ازتون یک سوال دارم: آیا دوست دارید وارد یک بازی بشید؟ دوست دارید بدونید توی دل آدم بده‌های بازی‌ها و قصه‌ها چی می‌گذره؟

آره؟! پس معطل چی هستید؟ بیاید با رالف و دار و دسته‌اش آشنا بشید!

مطالعه بیشتر...

آخ! گرسنگی خیلی بد است، مخصوصا وقتی قورباغه‌های گرسنه‌ی شکم بزنند زیر آواز و قار و قور کنند آبروی آدم را می برند. حیوانات پارک همه گرسنه‌اند و آذوقه‌ای برای زمستان ندارند؟

لابد می‌پرسید کدام پارک؟ کدام زمستان؟ کدام حیوانات؟ من کجا؟ این‌جا کجا؟

خیلی خب، بگذارید برایتان بگویم. در یک پارک شهری تعدادی حیوان به رهبری یک راکون پیر با هم زندگی می‌کنند. کجا؟ داخل تنه‌ی یک درخت پیر و بزرگ! غذای آن‌ها ته کشیده و برای زمستان هیچ غذایی ندارند.

مطالعه بیشتر...

معمولا همه‌ی بچه‌ها از چیزی می‌ترسند. آن چیز ممکن است تاریکی باشد، تنهایی، غول، هیولا، لولو، آقا گرگه و ... شاید بزرگترها آن‌ها را ترسانده باشند، شاید هم خودشان ترسیده باشند، اما این‌که بچه‌ها بتوانند غول ترسناک کودکی‌شان را دوست داشته باشند به ندرت اتفاق می‌افتد. ترس درون همه‌ی ما آدم‌ها وجود دارد و بعضی‌هایشان از کودکی تا امروز با ما مانده‌اند.

مطالعه بیشتر...

سفر به ماه می‌تواند یکی از شگفت‌انگیزترین اتفاقات در طول تاریخ زندگی آدم‌ها باشد. ما فضانورد نیستیم اما شاید بتوانیم با توانایی‌هایمان به ماه سفر کنیم، مثل پسر بچه‌ی انیمیشن «La luna» (ماه). این پسر بچه‌ی کوچک برای تفریح، خوش‌گذرانی و یا کشف به ماه سفر نمی‌کند، بلکه همراه پدربزرگش برای کار مهم‌تری پا به  ماه می‌گذارد. او برخلاف فضانوردان سوار سفینه‌ی فضایی  نمی‌شود و لباس فضانوردان را نمی‌پوشد، بلکه با لباس‌های معمولی و کلاه کوچکش سوار یک قایق معمولی می‌شود و با پدر و پدربزرگش در دریا می‌رانند. آنها آن‌قدر روی سطح آب جلو می‌روند که به نزدیکی ماه می‌رسند. فکر می‌کنید پسربچه‌ی کوچک برای اولین بار در زندگی‌اش چطور  قدم به ماه روشن و درخشان می‌گذارد ؟ با یک نردبان چوبی! 

 

مطالعه بیشتر...

نمی دانم شما تا به حال تجربه ی نگهداری یک حیوان خانگی را داشته اید یا نه، اما حتما این را می دانید که اغلب حیوانات خانگی (چه پرنده باشند، چه پستاندار، چه خزنده و...) بعد از مدتی زندگی با انسان ها خلق و خویی شبیه آنها می گیرند. مثلا بعید نیست اردکی داشته باشید که از آب بدش بیاید، یا پرنده ای که دوست نداشته باشد پرواز کند، یا سگی که از گوشت متنفر باشد!

مطالعه بیشتر...

انیمیشن گمشده و پیدا شده Lost and Found به خوبی مفهوم تنهایی و دوستی را به نمایش می‌گذارد و داستان جادویی پسر بچه‌ای است که یک روز صبح از خواب بیدار می‌شود، باسنش را می‌خاراند و مشغول صبحانه خوردن می‌شود که زنگ در به صدا در می‌آید. وقتی در را باز می‌کند با یک پنگوئن پشت در خانه‌اش مواجه می‌شود.

مطالعه بیشتر...