summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایتنام انیمیشن: خانه

نام اصلی: Home

کارگردان: تیم جانسون (Tim Johnson)
تولید کننده: دریم ورکز (DreamWorks Animation)
سال انتشار: 2015
بودجه‌ی ساخت: 135 میلیون دلار
میزان فروش: 241 میلیون دلار
مدت فیلم: 94 دقیقه

لینک دانلود انیمیشن

انیمیشن کوتاه

 

در تمام جهان انیمیشن‌ها، به خصوص انیمیشن‌های تخیلی، مخاطبان خاص خود را دارند که تعدادشان هم کم نیست. این خاصیت انیمیشن‌های تخیلی است که آدم را ساعت‌ها میخکوب خود می‌کند و در نهایت از ته دل می‌گوییم «کاش دنیای واقعی هم اینطوری بود».

 اکثر انیمیشن‌های تولیدی کمپانی‌های مختلف با خیال‌انگیز کردن داستان، جذابیت ماجرا را بیشتر می‌کنند. این همان خاصیتی است که باعث میشود مخاطبان این برنامه ها در رده سنی خاصی قرار نگیرند؛ یعنی از یک بچه‌ی 4 ساله گرفته تا یک پیرمرد 80 ساله می‌تواند این برنامه‌ها را ببیند و لذت ببرد.

یکی از این انیمیشن های فوق تخیلی، انیمیشن «خانه» است. انیمیشنی که از موجودات و وسایل و اتفاقات گوناگونی ساخته شده که چراغ‌های تعجب را روی سر بیننده‌اش روشن می‌کند. از وسایل نقلیه حبابی گرفته تا آثار تاریخی معلق در هوا و ماشین پرنده‌ای که از سوخت ابمیوه‌ای استفاده می‌کند.

home1.jpg - 201.40 کیلو بایت
این انیمیشن سرشار از تخیل با ورود موجودات بنفش رنگی به نام بوو(boov) به سیاره زمین اغاز می‌شود. موجوداتی که برای فرار از دست هیولایی به نام گورک(gork) از سیارهای به سیارهی دیگر نقل مکان می‌کنند و هر بار نیز به دلایل مختلف مجبور به ترک آن سیاره می‌شوند.
بووها موجوداتی بسیار قانون‌مدار و اشتباه ناپذیرند و هر اشتباهی را ضعف و خطایی غیر قابل بخشش می‌دانند. حالا فکر کنید که اگر یکی از این بوو ها موجودی دست پاچلفتی و کمی خنگ باشد چه اتفاقی می‌افتد!

یک بوودست و پاچلفتی و خنگ به نام اوه (oh) مرتکب اشتباهات فوق احمقانه‌ای می‌شود و ادرس کره ی زمین را برای کورگ (دشمن بزرگ بووها) می‌فرستد که یعنی بدترین اشتباه ممکن! کسی باورش می‌شود که چنین اتفاقی رخ بدهد؟

home2.png - 27.51 کیلو بایت


بعد از این خرابکاری بزرگ، بوو قصه ی ما از دست بقیه بووها فراری می‌شود و بعد با دختری به نام تیپ (tip) که مادرش را گم کرده است و دل خوشی از بووها ندارد، آشنا می‌شود. این اتفاق باعث می شود که اوه بفهمد آدم‌ها چقدر موجودات هوشمندی هستند و اینکه خودش و بقیه بوو ها چه قدر در اشتباه بوده‌اند.

home3.jpg - 39.13 کیلو بایت


انیمیشن «خانه» سرتاسر پر از اتفاقات هیجان انگیز و رویاییست. داستان آن مفاهیمی مانند خانواده، عشق، تلاش، امید و اهمیت این‌ها را با به یادماندنی‌ترین روش ممکن در ذهن مخاطب قرار می‌دهد.
«خانه» ساخته کمپانی دریم ورکس (dream works) می‌باشد. این کمپانی، انیمیشن‌های فوق العاده‌ای مانند عصر یخبندان، شرک و پاندای کنگ فوکار را در پرونده خود دارد که باعث برتری آن نیز میشود.
دوبلاژ و صداگذاری این اثر نیز به بهترین نحو ممکن و با حضور افراد سرشناسی چون جنیفر لوپز و ریحانا صورت گرفته است که این اثر را برجسته‌تر می‌کند.
اگر طرفدار انیمیشن های پر از خلاقیت، هیجان‌انگیز و سرشار از حس خوب کودکی هستید؛ هرچه سریع تر این انیمیشن را تهیه کرده، ببینید و لذت ببرید. مطمئنم که پشیمان نمی‌شوید. 

home5.jpg - 89.38 کیلو بایت