summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایت

 


6 ابر قهرمان
نام اصلی: Big Hero 6
کارگردان: دان هال و کریس ویلیامز (Don Hall and Chris Williams)
شرکت تولید کننده: والت دیزنی (Walt Disney)
سال تولید: 2014
مدت: 102 دقیقه
برنده جایزه بهترین پویانمایی سال در هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار 
نامزد دریافت بهترین پویانمایی در ۶۸مین دوره جوایز بفتا و هفتاد و دومین مراسم گلدن گلوب

 انیمیشن بلند

 

 

 

شما هم مثل من همیشه دلتان می‌خواسته یک روبات داشته باشید؟! یک ربات وفادار، رباتی که یک دوست خوب باشد، از شما محافظت کند و مثل فیلم‌های علمی تخیلی در نهایت همه مردم جهان را به کشتن ندهد. شما هم مثل من همیشه دلتان می‌خواسته یک نابغه‌ی دانشمند باشید یا بدانید دنیا با دوست‌های نابغه داشتن چطور می‌گذرد؟ یک اتاق پر از اختراع‌های عجیب و غریب، یک دانشگاه پر از دانشجوهای عجیب و غریب‌تر که باید چیزهایی بسازند که مخ استادها سوت بکشد، یک جمع دوستانه و پر هیجان... خب پس... درست حدس زدم، این انیمیشن برای شماست!

داستان از چه قرار است؟! هیرو هامادا پسر 14 ساله‌ی ربات‌سازی است که از دانشگاه بچه‌خرخون‌ها خوشش نمی‌آید و اتفاقا یک برادر بزرگتر بچه خرخون به نام تاداشی هم دارد که به همان دانشگاه می‌رود. یک روز هیرو با تاداشی به دانشگاه می‌روند و او با دوستان پروژه‌ی دانشگاهی برادرش آشنا می‌شود.... و به خودش می‌گوید: «کی می‌خوای یک فکری با اون مغز بزرگت بکنی؟!»

 

پروژه‌ی تاداشی در دانشگاه یک ربات بامزه و خیلی بزرگ است، همانی که هر کسی آرزوی داشتنش را دارد. یک روبات پرستار که مثل یک خمیر گرم شیرینی راه می‌رود و با هر آخی پیش شما می‌آید. فقط به شمایل سرتاپا سفید و تو دل بروی آن نگاه نکنید، بی‌مکس، چیزی فراتر از یک ربات است. او ردِ خاطراتِ یک انسان است... باور ندارید؟!


هیرو، قهرمان کوچک این انیمیشن، با یک اتفاق تلخ، و شاید تلخ‌ترین اتفاق زندگی‌اش، روبرو می‌شود. خاطره‌های خوب با اتفاقِ بدِ مردن تاداشی تبدیل به کابوس‌های غمگین کننده‌ی پسرک شده و حالا باید یک راه چاره اساسی برای دور کردن غم پیدا کرد. هیرو باید یک قهرمان شود، از اتاق کوچکش بیرون بیاید، فکرهای بکرش را راه بیندازد و زندگی‌ را دوباره شروع کند. برای همین می‌‌گوید: «مردم همش می‌گن تا وقتی که اون رو به یاد داشته باشی اون واقعا از پیشمون نمیره» اما او قرار نیست بهترین خاطره‌های زندگی‌اش را فراموش کند. فقط باید زندگی را دوباره پیدا و به سبک خودش آن را بسازد. سر و کله‌ی چند دوست خوب هم این طور وقت‌ها پیدا می‌شود، چی از این بهتر؟!


این انیمیشن به شما یاد می‌دهد چطور خوب بمانید، چطور در این دنیا که بعضی مواقع آن روی بدش را نشان می‌دهد، راه درست را انتخاب کنید. 6 ابر قهرمان آمده‌اند که بگویند اگر متفاوت هستید، چقدر خوب! بیایید از این تفاوت لذت ببرید.