summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایت

 

 نام:برفراز تپه ی شقایق
عنوان اصلی: From up on Poppy Hill
سال تولید:2011
کارگردان:گورو میازاکی
نویسنده:هایوئو میازاکی
براساس داستان کمیک نوشته ی تتسورو سایاما
تهیه کننده:استودیو جیبلی
ملیت و زبان: ژاپن
ژانر: پویانمایی - درام
برنده ی بهترین انیمیشن سال 2012در سی و پنجمین دوره ی جوایز اکادمی ژاپن
نامزد بهترین انیمیشن سال درششمین جشنواره ی اسیا پاسیفیک/سال2012

لینک دانلود

انیمیشن بلند

 

 

تا به حال فکر کرده‌اید که چه اندازه خوب می‌شد اگر گذشته شبیه به شیشه‌ی مربای البالو بود وما همانطور که می‌توانیم البالوهای شیرین را از شیشه‌ی مربا بیرون بیاوریم، می‌توانستیم خاطرات دوست داشتنی و انسان‌های محبوب از دست رفته‌مان را هم از گذشته بیرون بکشیم؟

poppy_hill 1.jpg - 92.88 کیلو بایت

یومی دختر نوجوانی است که پدرش ملوان کشتی بوده و درزمان جنگ کشته شده است، او هرروز صبح پیش از انکه به مدرسه برود ،به همان شیوه‌ای که پدرش یادش داده ،پرچم‌هایی را بر فراز تپه، به عشق او بالا می‌برد.

یومی درمدرسه‌ی یوکاهاما درس می‌خواند،کشور ژاپن درحال نوسازی برای بازی‌های المپیک است و باشگاه ورزشی مدرسه‌ی یوکاهاما هم شامل این نوسازی می‌شود،اما بچه‌های مدرسه به سختی در تلاشند که این باشگاه را به عنوان میراثی از گذشتگانشان حفظ کنند و جلوی تخریب آن را بگیرند.

poppy_hill 2.jpg - 116.19 کیلو بایت

درمیان همین فعالیت‌ها و تلاش‌های دانش آموزان مدرسه ،یومی هم به آنها می‌پیوندد و با پسری به نام «شان» دوست می‌شود.

دغدغه‌های یومی با شان و دوستانش، به ظاهر متفاوت است، اما درحقیقت همه‌ی انها به دنبال یک چیز هستند، و آن زنده نگه داشتن یاد عزیزان از دست رفته و میراث‌های ارزشمند انهاست. همه‌ی آنها میخواهند به گذشته وفادار بمانند.

در یک روز، ناگهان همه چیز بهم می‌ریزد. شان با دیدن عکسی از پدرش دراتاق یومی، گمان می‌کند که آنها خواهر و برادرند و به همین خاطر کم کم از یومی فاصله میگیرد.

poppy_hill 6.jpg - 96.16 کیلو بایت

یومی غمگین و تنها، خودش را با فعالیت‌های مدرسه سرگرم می‌کند.

اما چه کسی میتواند با اطمینان بگوید که زندگی همیشه تلخ و سخت خواهد بود و باران‌های طوفانی هرگز به پایان نمی رسند؟

برای شان و یومی هم بالاخره،باران تمام می‌شود و رنگین کمانِ پس از آن، با بازگشت مادر یومی از سفر به خانه، پدیدار میشود. یومی که غمگین است، ماجرای دوستی با شان را برای مادرش تعریف میکند، و از مادر می‌پرسد که چطور پدر او و شان یک نفر است و چرا انها عکس یکسانی از پدرانشان دارند؟

poppy_hill 5.jpg - 71.30 کیلو بایت

مادر راز واقعی را برای یومی برملا می‌کند و ان دو را به دیدار مردی می‌فرستد که دوست صمیمی پدران یومی و شان ،بوده است تا داستان حقیقی گذشته را برای انها بازگو کند.

شان و یومی خیلی زود متوجه میشوند که اگرچه گذشته را با تمام دلبستگی‌ها و دلتنگی‌هایی که برایشان افریده است، نمی‌توانند فراموش کنند، اما آینده باطلوع‌های درخشانِ پی در پی وسحرگاه‌ها و روزهای زیبا در انتظارشان است. پس باید درکنار احترام به گذشته، امیدوار باشند و برای روزهای اینده، تلاش کنند.

poppy_hill 3.jpg - 43.00 کیلو بایت


انیمه های بیشتر:

به زمزمه‌ی قلب گوش کن

فرود شکوفه‌های جوانی با سرعت پنج سانتیمتر بر ثانیه