summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایت

 

 

piano-forest-cover.jpg - 130.38 کیلو بایت

نام: جنگل پیانو

عنوان اصلی: (Piano Forest (The Perfect World of Kai

سال تولید: ۲۰۰۷

کارگردان‌ها: Masayuki Kojima, Ryôsuke Nakamura

نویسنده: بر اساس مانگایی از Makoto Isshiki

شرکت تولید کننده: Madhouse

ملیت و زبان: ژاپن

ژانر: پویانمایی- درام

نامزد دریافت جایزه بهترین انیمه سینمایی در جشنواره فیلم ژاپن سال ۲۰۰۸

لینک دانلود

 

انیمیشن بلند نوجوان

 دیده‌اید وقت‌هایی که با خودمان تنها هستیم احساس می‌کنیم یک چیزی کم داریم و مدام دنبالش می‌گردیم؟ چیزی مثل یک خلاء درونی یا یک حفره که با هیچ چیز پر نمی شود؛ جای خالی اش هم روز به روز بیشتر می‌شود؟ انگار بخشی از خودمان را گم کرده باشیم یا اصلا فراموش شده باشد.

piano-forest7.jpg - 184.20 کیلو بایت

 

«شوآی آمامیا» پسر نوجوانی است که دوست دارد در آینده یک پیانیست معروف شود. او در خانواده‌ای موسیقیدان بزرگ شده و هدفش از یادگرفتن موسیقی تبدیل شدن به یک پیانیست بزرگ است. او هرروز سخت تمرین می‌کند تا در مسابقۀ بهترین نوازندۀ نوجوانان کشور انتخاب شود و تا حدودی موفق هم هست. 

piano-forest6.jpg - 175.38 کیلو بایت

داستان از جایی شروع می‌شود که آمامیا با «ایچینوسه کای» آشنا شده و مسیر زندگی‌اش عوض می‌شود. کای پسری از یک خانوادۀ فقیر است که با وجود کمبودهای زیاد در زندگی، روحیۀ قوی و جنگجویی دارد. او همیشه از مدرسه فرار می‌کند و بی‌نظم است و با داشتن تمام این خصوصیت‌ها یک نوازندۀ فوق العادۀ پیانو هم هست. تمام این اتفاقات به خاطر وجود پیانوی جنگل است. 

piano-forest 1.jpg - 166.46 کیلو بایت

بعد از این که دوستی میان آمامیا و کای عمیق می‌شود، آمامیا می‌فهمد پیانو زدن کاری است که هیچ وقت دوست نداشته انجام دهد و هیچ وقت آنطور که باید از آن لذت نبرده. او وقتی عشق کای را به پیانو می‌بیند و اینکه او سال‌هاست از سر تفریح موسیقی می‌نوازد چیزی در درونش تغییر می‌کند و متوجه می‌شود تمام این سالها به اجبار خانواده موسیقی نواخته است.

piano-forest 5.jpg - 136.86 کیلو بایت

خوبی تماشای پیانوی جنگل این است که ما را به فکر فرو می‌برد؛ اینکه چه وقت‌هایی در زندگی بیشترین لذت را از لحظه‌هایمان برده‌ایم و چه کارهایی را باعشق انجام داده‌ایم؟ آیا بهتر نیست هر زمان که فرصتی پیدا می‌کنیم با انجام دادن کارهایی که دوستشان داریم نقطه‌های شاد درونمان را پررنگ‌تر کنیم و حفره‌های خالی را کوچک‌تر؟ کافی است هر از گاهی به جنگل درون‌مان سر بزنیم و پیانوی بزرگش را آرام آرام بنوازیم. هرکس موسیقی زیبایی در درونش دارد؛ فقط کافی است آن را درست بنوازد. آن وقت است که می‌تواند برای همیشه صدای زیبای دوست داشتنی‌اش را بشنود.