summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایت

 عشق و آینه

نوشته ی فرهاد حسن زاده

چاپ اول 1392

نشر پیدایش

قیمت 5000 تومان

لینک خرید اینترنتی

*برنده ی جایزه ی «سلام»*

مجموعه داستان نوجوان

 

 خیلی وقت ها که کتابی را می گیریم دستمان و دو سه تا از داستان هایش را می خوانیم، یکهو می بینیم «ای بابا، این که همش فوتبالیه» یا «اینکه کلا درباره خاطرات مدرسه است!» یا خیلی چیزهای دیگر. بعد از این تکراری بودن خسته می شویم و کتاب را می اندازیم کنار و با خودمان می گوییم «مجموعه داستانی که متنوع نباشه، مجموعه داستان نیست!»

 «عشق و آینه» از آن کتاب هایی است که هیچ کس از خواندنش بی حال و کسل نمی شود. از آن مجموعه هایی است که همه مدل نوجوان می تواند از آن لذت ببرد. مثلا یک نوجوان هنرمند از خواندن «لطفا تکان نخور تا با رنگ و قلم مو شکارت کنم. تو عنصر زیبای اولین تابلوی من در طبیعت خواهی بود» که یک قسمت از داستان «روی خط افق» است، همان قدر کیف می کند که یک نوجوان عاشق داستان های جنگی از خواندن «ایستاده ام روی یک مین. باور کردنی نیست، مسخره است ولی با یک پا ایستاده ام روی نقطه مرگ خودم و با پای دیگرم دور خودم می چرخم» در داستان «پرگار». البته بین خودمان باشد، همانطور که از اسمش پیداست جای داستان های عشقی را هم خالی نگذاشته و دلدادگی های نوجوانی را هم به قشنگ ترین شکل ممکن توصیف کرده.

 این مجموعه داستان خواندنی را که شامل شش داستان با موضوعات مختلف است، فرهاد حسن زاده سال ها پیش نوشته بود و بعد از چندین سال، این بار توسط نشر پیدایش با قیمت 5000 تومان به چاپ رسیده است. آیا لازم است یادآوری کنم که فرهاد حسن زاده تا حالا بیش از 60 کتاب برای کودکان و نوجوانان نوشته که خیلی از آنها به زبان های خارجی ترجمه شده؟ در ضمن، «عشق و آینه» از جشنواره «سلام» هم جایزه گرفته است.