summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایت

 دختر ستاره ای

عنوان اصلی: Star Girl

نوشته‌ی جری اسپینلی (Jerry Spinelli)

ترجمه‌ی فریده اشرفی

نشر ایران بان

رمان نوجوان

شاید تو یک «آدم ستاره ای» باشی. همان آدمی که با همه فرق دارد. آدمی که بودنش احساس می‌شود و وقتی از کنارت رد می شود سر برمی‌گردانی تا نگاهش کنی. او مثل هیچکس است. یعنی همیشه مثل خودش است. سعی نکرده شبیه بقیه باشد تا دوستش داشته باشند. زیر باران می‌رقصد، گوشه و کنار پیاده‌رو سکه پول می‌اندازد تا بچه‌ها پیدا کنند و خوشحال شوند. بیشتر از اینکه به خودش فکر کند به خوشحال کردن بقیه فکر می‌کند. حرف بقیه برایش مهم نیست اگر بگویند او خودخواه است یا دارد ادا در می‌آورد یا دروغگوست. مگر می‌شود آدم آنقدر به فکر دیگران باشد؟! مگر می شود اصلا؟! اما یک کسی هست. دختر ستاره ای یا همان «استار گرل». همان کسی که مهربانی‌اش با بقیه فرق دارد. او دنیا را طور دیگری می بیند.

StarGirl4.jpg - 25.39 کیلو بایت

 

 

 

 

دختر ستاره ای را «جری اسپینلی» نوشته است و فریده اشرفی ترجمه کرده. اسپینلی 67 سال دارد و بیشتر از 26 رمان نوشته و جایزه های زیادی را هم گرفته است. این کتاب توسط نشر ایران بان منتشر شده است.

 

 

 

وقتی که این کتاب را خواندی یاد می‌گیری که به همه چیز جور دیگری نگاه کنی. به مورچه‌هایی که چند برابر وزن خودشان بار می‌برند و آدمهایی که از کنارمان رد می‌شوند. تو با خواندن دریا می‌شوی، باران می‌شوی، سنگ می‌شوی و کاکتوس. تازه یاد می‌گیری چطور نگاه کنی! از همه عجیب تر اینکه کتاب از دستت نمی‌افتد. کتاب آنچنان تو را جادو می‌کند که تا وقتی دختر ستاره‌ای را تمام نکرده‌ای مدام می‌خوانی و می‌خوانی و می‌خوانی.


 

دختر ستاره ای در کتابک