summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایت

 

 http://yadban.ir/images/book/94/payiz94/840822_t607.jpg

 لینک خرید اینترنتی کتاب

 

«یکی از سخت‌ترین چیزها در زندگی آن است که حرفی در دلت باشد و نتوانی آن را به زبان بیاوری.»

این سخن از جیمز اِرل جونز، صداپیشه‌ی سرشناس و بازیگر نامدار تئاتر و تلویزیون آمریکاست که خود در نوجوانی دردِ لکنت‌ داشتن را تجربه کرده است. جیمز بعدها با تلاش بسیار و پشتکار فراوان نه تنها بر اختلال گویایی‌اش غلبه کرد، بلکه توانست صدایش را به نحو شگفت‌انگیزی در هنر صداپیشگی به کار گیرد!

تعداد افراد مشهوری که مشکلات گویایی دارند، بسیار است. با وجود این در برابر هر بازیگر شناخته‌شده یا رهبر جهانی که درگیرِ مشکلاتی از این دست است، میلیون فرد معمولی نیز از این مشکلات رنج می‌برند. مؤسسه‌ی لکنت زبان آمریکا تخمین می‌زند بیش از سه میلیون نفر در آمریکا و شصت و هشت میلیون نفر در سراسر دنیا اختلال گویایی دارند. فراوانی لکنت زبان در مردان سه تا چهار برابر بیش از زنان است.

لکنت زبان معمولاً در دوران کودکی بروز می‌کند.

نخستین خاطرات من از لکنت زبانم به پیش از پنج‌سالگی‌ام برمی‌گردد و اکنون بیش از شصت‌ سال است که با لکنت ــ گاه شدید و گاه خفیف ــ دست به گریبانم. ولی لکنت زبانم باعث نشده است که از پیشرفت‌های چشمگیر در حرفه‌ی روزنامه‌نگاری‌ام بازبمانم! و شاید تعجب کنید اگر بگویم که از بازگو کردن داستان زندگی‌ام، به‌ویژه برای نوجوانان، لذت می‌برم!

آیا لکنتم درمان شده است؟ خیر! آیا بر آن چیره شده‌ام؟ آری!

ماجراهای رمان روزنامه‌فروش سال 1959 رخ داده است؛ زمانی که شیوه‌های نوین گفتاردرمانی هنوز در ابتدای راه‌شان بوده‌اند. در پنجاه سال اخیر قدم‌های بلندی در این راه برداشته شده است. هر چند هنوز کارهای بسیاری باید انجام شود و به سؤالات بی‌شماری باید پاسخ داده شود. تحقیقات علمی فراوان نشان داده‌اند که لکنت زبان ارثی است.