summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایت

پنج اکتبر روز جهانی معلم است. به همین مناسبت دفتر آموزش یونسکو مسابقه داستان نویسی برگزار کرده تا دانش آموزان در خصوص اهمیت نقش معلم در زندگی شان، داستان‌ بنویسند.

پس چرا معطلید؟ کاغذ و قلم را بردارید و شروع کنید.

مطالعه بیشتر...

جشنواره ادبی حیات برای نویسندگان حوزه ادبیات کودک و نوجوان  و همین‌طور کودکان نویسنده (کودکان 6 تا 12 سال) یک فرصت خوب است. بخوانید و بنویسید و خودتان را محک بزنید.

مطالعه بیشتر...

اگر همیشه به دنبال مرجعی بودید که اخبار مربوط به سینمای کودک و نوجوان را از آن‌جا پی‌گیری کنید، باید بهتان بگویم که خوشحال باشید! چون بالاخره چنین جایی را پیدا کردید! در این سال‌ها که سینمای کودک و نوجوان کم‌تر جدی گرفته می‌شود و اخبار مربوط به آن را گاه‌به‌گاه و تنها به صورت پراکنده می‌توان در نشریات و سایت‌های تخصصی سینمایی ایران جست‌و‌جو کرد، سایتی جوان و تازه‌نفس تاسیس شده که تمام هم‌و‌غمش اطلاع‌رسانی در این زمینه است.

مطالعه بیشتر...

رمان «روزنامه‌فروش» نوشته‌ی «وینس واتر» با ترجمه‌ی خوب «پروین علی‌پور» در نشر ونوشه (کتاب‌های کودک و نوجوان نشرچشمه) منتشر شد.

مطالعه بیشتر...

مؤسسه فرهنگی «سمنگان» با همراهی چند سازمان، موسسه و شهروندان حامی رشد و پویایی ادبیات کودکان و نوجوانان کشور، دومین دوره جایزه ادبی آهوی سمنان (کومش) را از میان نمایشنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان که توسط خودشان یا مربیان و دوستداران آنان نوشته شده، برگزار می‌‌‌نماید.

مطالعه بیشتر...

رمان «روزنامه‌فروش» نوشته‌ی «وینس واتر» با ترجمه‌ی خوب «پروین علی‌پور» به زودی در نشر ونوشه (کتاب‌های کودک و نوجوان نشرچشمه) منتشر می‌شود.

مطالعه بیشتر...

قلم هایتان آماده است؟! یک مسابقه ی کتاب نویسی در راه است!

مطالعه بیشتر...