summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایت

فکرش را بکنید! اگر یک همستر کوچک با فوت کردن فرفره‌ها یا با دویدن روی ریل و حلقه می خواست برق تولید کند، آن وقت دلتان می‌آمد چراغ اتاقی را بی‌استفاده روشن بگذارید؟ یاد نفس نفس زدن‌های این همستر ناز نمی‌افتادید؟

مطالعه بیشتر...

 من خیلی وقت ها به دایناسورها فکر می کنم. اینکه نکند تمام آدمها به نظرشان می رسد چنین موجودات بزرگ و عجیبی اصلا وجود نداشته اند و همه این چیز ها مربوط به داستان هاست. دانشمندان کنجکاوی که در تمام دنیا در حال تحقیق و بررسی درباره ی دایناسورها هستند، فسیل و استخوان های غول پیکر و ریزه میزه ای از آنها پیدا کرده اند که وجود آنها را روی کره ی زمین ثابت می کند. 

مطالعه بیشتر...

 الان فصل پاییز است و سیب همه جا دیده می شود. با استفاده از چند سیب و اسید و بازهایی که در آشپزخانه شما وجود دارد می‌توانید این آزمایش ساده را برای مشاهده چند واکنش شیمیایی انجام دهید.

مطالعه بیشتر...

آتشفشان یکی از پدیده های طبیعی و زیبای زمین شناسی است که مواد درون زمین توسط آن به صورت مواد مذاب داغ، گاز و یا به صورت قطعات سنگی به سطح زمین راه پیدا می کنند. در این آزمایش شما به سادگی می توانید این پدیده شگفت انگیز را شبیه سازی کنید! 

مطالعه بیشتر...

آیا می‌دانید چه افرادی در باغ وحش کار می‌کنند؟ کار کردن در باغ وحش بسیار هیجان انگیز ولی گاهی سخت و کثیف است. افرادی که در این محیط کار می‌کنند باید عاشق حیوانات باشند. هیچ می دانستید مکانیک، عکاس، باغبان و یک مسئول آزمایشگاه هم در کنار حیوانات و برای مراقبت از آن ها باید در باغ وحش باشند...

مطالعه بیشتر...

بسیاری از پرندگان می‌توانند از منقارشان به عنوان یک جعبه ابزار برای آشیانه‌سازی استفاده کنند. با فرا رسیدن فصل آشیانه‌سازی که معمولاً در فصل بهار است پرندگان با کمک منقار خود مواد مورد نیاز را جمع‌آوری می‌کنند. پرنده خیاط نیز که از بهترین معماران دنیا و البته یکی از بهترین خیاطان دنیاست با کمک منقار نازک و بلند خود آشیانه زیبایی می‌سازد!

مطالعه بیشتر...

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که چرا وقتی خورشید در آسمان است رنگ آسمان آبی است و چرا در زمان غروب رنگ آسمان قرمز دیده می شود؟

مطالعه بیشتر...