summer3.jpg - 23.94 کیلو بایت

 

  

summer2.jpg - 31.40 کیلو بایت

با یک آزمایش ساده اما هیجان انگیز می‌توانید پوست تخم‌مرغ‌ها را بدون شکستن جدا کنید. برای این آزمایش حاضرید؟

مطالعه بیشتر...

«سلامت همچون تاجی است بر سر انسان‌های سالم، که فقط بیماران قادر به دیدنش هستند.» این جمله را قدیمی‌ها می‌گفتند و هیچ وقت قدیمی نمی‌شود. همه چیز نیاز به مراقبت دارد. سلامتی هم که یک تاج بزرگ زیباست، باید حسابی مراقبش باشیم و تا می‌توانیم درباره‌اش مطالعه کنیم و آنچه می‌خوانیم را در زندگی بیاوریم. می‌توانید از امروز شروع کنید که فردا هم دیر است!

مطالعه بیشتر...

گاهی یک چیز کوچک با گذشت زمان یک غول‌پیکر درست و حسابی می‌شود. طبیعت ساکت است اما بیکار نیست. کارش تولد و مرگ، رشد و تخریب است؛ زمانی این یکی، زمانی هم آن یکی دیگر. به رشد یک بچه نگاه کنید، چطور آن موجود کوچک و ضعیف روزی مرد یا زنی عاقل و توانمند می‌شود؟ یک دانه را نگاه کنید، کی جوانه می‌زند و انتظار درخت شدن را می‌کشد؟ در بین حیوانات هم رشد، یک چیز شگفت انگیز است. باور ندارید؟! پس با هم درباره‌ی آن بخوانیم.

مطالعه بیشتر...

سلامتی بی برو برگرد یکی از گزینه‌های نعمت‌های خداوند است. شاید یکی از ما، عضوی از بدن مثل پا را نداشته باشد، اما باز هم نعمت سلامتی را دارد! او قلب تپنده و چشم‌هایی بینا دارد. شاید یکی از ما، احساس‌های خوبی درباره‌ی زندگی نداشته باشد، اما دلش بخواهد زندگی‌اش را تغییر دهد. پس او هم باید برای این فکر سالمش شکر کند. سلامتی فقط در اعضای بدن و فکر ما نیست. تغذیه‌ی خوب، خواب مناسب و سبک زندگی هم جزوی از دنیای سلامتی ما هستند.

مطالعه بیشتر...

نزدیک عید که می‌شود، مامان و بابا شروع به خانه تکانی می‌کنند از اتاق‌ها گرفته تا انباری. یکی از هدف‌های بزرگ مامان در خانه تکانی، پاک کردن گوشۀ دیوارها از تار عنکبوت است. معمولاً هم از بابا برای رسیدن به این هدف بزرگش کمک می‌گیرد. در همین روزهای تار عنکبوت پیدا کنی بود که از نزدیک یک عنکبوت را نگاه کردم. دوست داشتم بهش دست بزنم، اما بابا گفت نکند سمّی باشد. با دقت به نقش و نگارهای رویش نگاه کردم. عجب موجود زیبایی بود. چند مگس و مورچه و یک سوسک را هم گرفتار تارش کرده بود. یادم آمد یک سوره هم در قرآن به نام عنکبوت است. باید بیشتر از این حیوان عجیب بدانم. شروع کردم به جستجو و فهمیدم... این عنکبوت کوچک و مظلوم، چه دنیای بزرگ و شگفت‌آوری دارد.

مطالعه بیشتر...

هنرمندها گاهی دانشمند می‌شوند و دانشمندها گاهی هنرمند. همیشه که علم و دانش را برای کارهای بزرگ و پیچیده استفاده نمی‌کنند. مثلا این ابر را ببینید. حتما یک روز دانشمندی با خودش فکر کرده که چه خوب می‌شد خیالم واقعی شود و ابری در اتاق داشته باشم. بعد خوب اطلاعات و دانشش را جمع کرده و با استفاده از تنظیم دما، رطوبت و نور ابری درون اتاق تولید کرده است. خالق این ابر یک دانشمند و هنرمند هلندی است.

مطالعه بیشتر...

تصویرها، بیشتر از ثبت یک لحظه هستند. با تصاویر می‌شود سفر کرد به شهری یا کشوری دور. حتی می‌شود فهمید که چه کارهایی در حال انجام است و چه اتفاق‌هایی دارد می‌افتد. در دنیای علم، گوشه کنارهایی اتفاق‌های جالب و دوست داشتنی در حال وقوع است. تصاویر می‌تواند پل بین خبرها، شنیده‌ها و دیده‌ها شود. چند تا از این خبرهای تصویری همین جاست، این پایین!

مطالعه بیشتر...